גן האבן - מודיעין | כפר רות - סוגי אבן לגינה
גן האבן - מרכז לעיצוב הגינה והבית

סוגי אבן לגינה

   
דף הבית >> מאמרים >> סוגי אבן לגינה
אם כבר קבלתם החלטה להשקיע סכום כסף לא מבוטל בריצוף גינתכם אז יש כמה דברים שרצוי שתדעו על חלק מסוגי האבנים הקיימים בשוק על מנת שההשקעה שלכם בחומרים תהיה לטווח הארוך ותמנע מכם את הצורך לשדרג את הגינה כל כמה שנים .
הפעם נשקול את האפשרויות עבור  הריצוף  ואבני הדריכה באבן טבעית בגינתכם.

אבן לגינה ואבנים לגינה:

 סנדסטון (אבן חול)

בארצנו לא הרבה מכירים את הסנדסטון שהיא למעשה אבן חול המורכבת ממנרל חול וקוורץ שעוברים תהליך היתוך והופכים אותה לאבן חזקה ועמידה ביותר . עיקר הסנדסטון מגיע מהודו וסין ומשווקת בכל רחבי העולם והיא גם האבן הטבעית הנפוצה ביותר באנגליה.
הסנדסטון מגיעה במגוון רחב של צבעים  כגון שחור,אפור,בורדו,חום,לבן ועוד וממש מתאימה כאבן לגינה.., כמו כן גם בעיבודים  ומרקמים שונים, וצורות שונות של ריצופים ,מדרכים  מדרגות ועוד שלל מוצרים שמופקים מהסנדסטון.
יתרון בולט ומשמעותי של הסנדסטון הוא הטקסטורה החולית והמחוספסת  אשר מקנה לסנדסטון יציבות ובטחון מפני החלקה גם כאשר האבן רטובה . יתרון נוסף הוא צפיפות האבן אשר מונע ממנה לספוג נוזלים ולשנות את מרקמה וכך היא נשמרת לשנים רבות .
בריצוף ומדרכים  לגינה  בסנדסטון האפשרויות הן רבות גם מבחינת הצורות והגדלים וגם מבחינת מגוון הצבעים של הסנדסטון שבהחלט יכולה להשתלב בכל נוף.

 אבן גרניט

הגרניט היא אבן בעלת  עמידות מוחלטת וזה יתרונה הבולט . גרניט היא אבן ריצוף  אלגנטית ומסוגננת  עבור מקומות פורמליים, הגרניט מגיעה  לעתים קרובות כריצוף פורפידו (קובייתי)  או כסטריפים בגודל אחיד לריצוף ומדרך . בנוסף לעמידותה הגרניט כדוגמת הסנדסטון מגיעה במגוון רחב של החל בגווני אפור, גווני צהוב , אדום,  חום, ושחור . לגרניט צבע אחיד יחסית אך מנוקד בנקודות שחורות ואפורות וזה עלול להגביל מעט את הבחירה באבן שלא מתאימה לכל סגנון. גרניט היא אבן שקשה לחציבה יחסית לסוגי האבן האחרים וזה מה שהופך אותה למעט יקרה יותר מאחרות.

אבן  צפחה

הצפחה משמשת לעתים קרובות למשטחי ריצוף חוץ וגם כאבני מדרך לשבילים ומעברים בגינה. אבן הצפחה היא אבן שכבות ולה מרקם רך וייחודי ,והיא בעלת צבעים עדינים ומרשימים ויזואלית באופן שמושך את העין. לצפחה צבעים רבים ויתרונה הוא בכך שאפשר לשלב את הצבעים יחד ועדיין לקבל משטח הרמוני ויפה כדוגמת צפחה בגווני חול או עץ , צפחה בגווני טורקיז ,שחור ואדום.  הצפחה לריצוף וחיפוי חוץ מגיעה במגוון צורות , הבולטת שבינהם היא הצורה האמורפית   ( flagstone) שמקנה למשטח מראה כפרי ואותנטי.   עובי האבן גם מראה על עמידותה ועל צורת היישום להתקנתה פלטות בעובי 1.5-2 ס"מ ידרשו תשתית של מצע או בטון ופלטות בעובי 2.5-5 ס"מ יהיה מספיק להניחם גם על אדמה מהודקת או מצע מהודק .

אבן בזלת

הבזלת הפכה בשנים האחרונות לחביבת הגינות בשל נראותה היוקרתית וחוזקה וגם בשל המגוון הגדול של העיבודים וצורות החיתוך שבהם היא משווקת. כמו כן בשל התאמתה לבתים בגווני אפור.
כחומר גלם יש כמה סוגים של אבן בזלת שהבולטות מבינהם היא הבזלת הצפופה בגווני אפור בהיר וכהה והבזלת המחוררת.
מהאבן הצפופה מפיקים את  מדרכי הבזלת והריצוף למעשה מנוסרים מסלעים גדולים בצורות שונות ,לדוגמה מזקיפים  משושים יפרסו אבני מדרך בצורת משושה או עגולים מבולדרים עגולים וכך גם השאר הצורות. לרוב לאחר הפריסה האבן עוברת עיבוד מסויים שנותן לה מראה ייחודי למשל עיבוד על ידי להבה שגורם לשכבה דקיקה של האבן להתפצפץ ומקנה לה מראה מחוספס עיבוד זה נקרא בזלת בעיבוד פליים (flame) . ישנו עיבוד נוסף שבעצם נעשה על ידי מכות פטיש מכני ונותם לה מראה של נקודות קטנות , עובוד זה נקרא בזלת בעיבוד האמר (bush hammer).לבזלת המחוררת מראה ייחודי שמקנה לה מראה יוצא דופן והיא משווקת במבחר צורות וגדלים בעיקר מלבניים ומרובעים  .
ניתן לשלב בגינה גם סלעי בזלת כהשלמה למראה הייחודי.

 
 
 
 
 
משתלת גן האבן - המרכז לעיצוב הגינה והבית באבן טבעית             סניף מודיעין / כפר רות:  08-9285667         קישורים  |  מאמרים  |  פייסבוק   |   מפת האתר
המבוקשים ביותר:  אבני מדרך לגינה,    חלוקי נחל לגינה,    טוף לגינה,   סלעים לגינה
 design
הקמת אתרים  גיל דור - הקמת אתרים באינטרנט